Ave Sol 2018!
17. Jūlijs 2018 - 19. Jūlijs 2018

      Karstā otrdienas rītā, ņemot līdzi optimismu, izbraucām no Rīgas Apšuciema virzienā, lai piedalītos trīs dienu nometnē. Atbraucot, jūra izrādījās uzsildīta un laikapstākļi - kā Āfrikā! Katru rītu, līdz ar pirmajiem gaiļiem, dāmas gāja nūjot gar jūras krastu. Izcilās floristes Intas Oses vadībā divu dienu garumā notika neparastu tauriņu darbnīca un  īpašu vainagu darināšana. Ieva Laine uzņēmās kreppapīra ziedu  meistarklasi. Vakarēšana ar desiņu cepšanu satuvināja visas dalībnieces, minot sakāmvārdus un lasot īpašu dzeju par tauriņiem.

Vasarsvētki Grīziņkalnā 2018!
20. Maijs 2018

Pasākums norisinājās Grīziņkalna parkā - pie 1905.gada pieminekļa 2018.gada 20.maijā no plkst. 13 00.

Koncertā piedalījās:

"Aspazija" - 20!
18. Maijs 2018

Labdien!

Senioru deju kopai "Aspazija" - 15!
3. Februāris 2018

       Pacilātā gaisotnē Senioru deju kopas "Aspazija" 15 radošo darba gadu Jubileja norisinājās mājīgajā "Koka Rīga" vēsturiskajā centrā Krāsotāju ielā 12. Krāsaino atmosfēru piesātināja ielūgtie senioru deju kolektīvi no Rīgas un tālākiem novadiem - "Sniegarozes", "Preilenes", "More", "Astras", "Saule" un "Madaras". Krāšņos parādes tērpos pasākuma ievadā cēli ar īpašu uznāciena maršu iesoļoja Jubilāres, kam sekoja vijīgi valša griezieni dejā.

Vasaras nometne "Ave Sol 2017!"
18. Jūlijs 2017 - 20. Jūlijs 2017

       Saulainā  parastas otrdienas rītā 60 LSIA "Aspazija" dāmas no dažādām Latvijas vietām pulcējās pie tautā  visiem zināmās "vecā pasta bedres", lai labā garastāvoklī uz Apšuciema pamatskolas apartamentiem un turpmākās trīs dienas pavadītu aktīvā atpūtā. Tālākās nometnes dalībnieces bija ieradušās no Varakļāniem un Tukuma novada, kuplā skaitā ieradās dāmas no Bauskas, Olaines, Jelgavas un Ogres. Jau atbraukšanas dienā sekoja izzinoša Dr. Zanes Zībartes (ausu, kakla, deguna ārste) lekcija par ausu slimībām, profilaksi, kā arī dzirdes uzlabošanu.

VASARSVĒTKI GRĪZIŅKALNĀ ATKAL IR KLĀT!
4. Jūnijs 2017

       LSIA "Aspazija" sadarbībā ar Rīgas domes Izglītībass kultūras un sporta departamentu jau 13.gadu aicina rīdziniekus, īpaši Grīziņkalna iedzīvotājus, uz labdarības koncertu "Vasarsvētki Grīziņkalnā".

Pasākuma norises vieta Grīziņkalna parkā - pie 1905.gada pieminekļa 2017.gada 4.jūnijā no plkst 13 00.

Pasākuma mērķis:

SUSTENTO avīzes piedzimšana!
1. Aprīlis 2017

       Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO pirmās avīzes izdevums ir klāt! Ilgi lolots un ļoti gaidīts, jo SUSTENTO apvieno 48 dalīborganizācijas visā Latvijas teritorijā, kuras labprāt dalīsies ar savu pieredzi un dos iedvesmu citām biedrībām. Daiļskanīgs un uzmanību paģērošs ir avīzes (arī SUSTENTO) moto "Neko par mums bez mums!" Tas nozīmē, ka avīzes lasītājam jābūt informētam gan par likumdošanas izmaiņām, medicīnas jaunumiem, gan par sabiedriskām aktivitātēm.

Diskusija "Sievietes ar invaliditāti vieta Latvijas sabiedrībā"
10. Marts 2017

       Latvijas Cilvēku ar invaliditāti sadarbības organizācija SUSTENTO sadarbībā ar Latvijas Sieviešu invalīdu asociāciju "Aspazija" veiksmīgi noorganizēja diskusiju par sievietes ar invaliditāti vietu mūsdienu sabiedrībā.

Uz Liepāju!
13. Oktobris 2016

       Uz Liepāju apciemot mūsu biedrības nodaļu un sniegt sadraudzības koncertu devāmies kuplā skaitā. Lielajā autobusā satikāmiemies gan Rīgas "Aspazijas", gan arī "Aspazijas" no dažādām nodaļām - Varakļāniem, Ogres, Talsu novada, Tukuma, Olaines, Siguldas, Rojas, Jelgavas. Iebraucot Liepājā, ļoti zinoša un atraktīva gide ekskursantes izvadāja pa nozīmīgākajām pilsētas vietām. Īpaši šai delegācijai tika noorganizēts ērģeļmūzikas koncerts Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē, kur atrodas pasaulē (!!!) lielākās nepārbūvētās ērģeles.

"Ave Sol 2016!"
19. Jūlijs 2016 - 21. Jūlijs 2016

       Ir pagājis jau kāds laiks, kopš mūsu lielā vasaras Notikuma - ikgada nometnes "Ave Sol 2016!". Šobrīd, drēgnā rudens dienā vasaras notikumus atcerēties palīdz mūsu biedres Līgas Strakšas pārdomas:

NORD+ projektu integrācijas programmā iesaistās arī "Aspazija"
25. Maijs 2016

       2015.gadā LSIA "Aspazija" iesaistījās starptautiskajā NORD+ projektu integrācijas programmā par sociālo uzņēmējdarbību. Projekta mērķgrupa - sievietes pirmspensijas vecumā, kā arī sievietes ar kustības traucējumiem, kurām varētu būt grūtības iekļauties darba tirgū. Projekta partnervalstis - Latvija, Lietuva, Somija. Projekta ietvaros tiek organizētas trīs tikšanās visās dalībvalstīs. Somijas, Lietuvas un Latvijas delegācija viesojās biedrībā "Aspazija", apmeklēja LSIA "Aspazija" izveidoto rokdarbu salonu "Saulgrieze".

Vasarsvētki Grīziņkalnā 2016
15. Maijs 2016

       2016.gada 15.maijā notika ikgadējais biedrības "Aspazija" organizētais un Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta finansētais pasākums "Vasarsvētki Grīziņkalnā".

Biedrībai "Aspazija" jauna valde
20. Aprīlis 2016

       2016.gada 20.aprīlī notika biedrības "Aspazija" biedru kopsapulce, kā rezultātā tika ievēlēta jauna valde piecu cilvēku sastāvā:

Ilze Laine - valdes priekšsēdētāja

Maruta Melberga - valdes priekšsēdētājas vietniece

Māra Jaunzeme

Vilma Gulbe

Ieva Laine

Salonam "SAULGRIEZE" 5 gadi!
4. Marts 2016

        4. marta rītā Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā pie cilvēku ar invaliditāti daiļamatniecības darinājumu veikala "Saulgrieze" pulcējās Latvijas Sieviešu invalīdu asociācijas "Aspazija" biedres, lai sagaidītu ielūgtos ciemiņus salona "Saulgrieze" 5 gadu Jubilejas svinībās.

Konference "Sieviešu ar invalidītāti kustība Eiropā un Baltijas valstīs"
18. Septembris 2015

       Ir īstenojusies sen lolotā ideja par starptautisku konferenci "Sieviešu ar invaliditāti kustība Eiropā un Baltijas valstīs". Saules pielietā 18.septembra rītā Eiropas Mājā Basteja bulvārī 28 pulcējās aptuveni 80 sievietes ar invaliditāti un viņu asistenti, lai kopīgi risinātu dažādus ar invaliditāti saistītus jautājumus, kā arī dalītos pieredzē un iedvesmotu viena otru.

Forums "Ave Sol 2015!"
14. Jūlijs 2015 - 16. Jūlijs 2015

       Atkalredzēšanās prieks pārņēma 60 LSIA "Aspazija" biedres, tiekoties ikgada vasaras forumā "Ave Sol 2015!" ("Esi sveicināta saule 2015!"). Jau agrā rītā dāmas pulcējās Rīgas Centrālās stacijas apkaimē, lai kopīgi autobusā mērotu ceļu uz Apšuciema pamatskolas telpām, kur pirmajā dienā floristes Intas Oses vadībā notika stikla apgleznošanas nodarbības. Vēlāk sekoja vietējo dabas materiālu vākšana nākamās dienas nodarbībām.

Vasarsvētki Grīziņkalnā pie Sv. Pāvila baznīcas
24. Maijs 2015

       Brīvdabas koncerts"Vasarsvētki Grīziņkalnā", ko organizē biedrība "Aspazija" sadarbībā ar Sv. Pāvila baznīcu, biedrību "Ghetto Games" un Latvijas Zemnieku savienības jauniešu grupu, šogad notiek majestātiskas baznīcas pakājē. Koncertprogrammu ar dzidru skanējumu atklāja Sv. Pāvila draudzes koris (diriģents Andžejs Ramcevičs), kam sekoja pirmā deja - veltījums Grīziņkalnam - mūsu Laimas Jēkabsones veidotā horeogrāfija "Grīziņkalna valsis".

Seminārs "Stratēģiskā plānošana nevalstiskajām organizācijām"
7. Maijs 2015

       Kārtējais biedrības "Aspazija" organizētais seminārs šoreiz notika Tukuma kultūras nama telpās. Semināru "Stratēģiskā plānošana nevalstiskajām organizācijām" vadīja Tukuma biedrības "Pozitīvā doma" izveidotāja Ieva Upesleja. Semināra gaitā tika apzinātas katras LSIA "Aspazija" nodaļas gan esošā, gan ieplānotā sadarbībā ar vietējām pašvaldībām, iespējamās grūtības komunikācijā ar pašvaldībām un citiem valsts dienestiem.

Koncerts "Tikšanās dejā un draudzībā kopā ar Laimu!"
21. Marts 2015

       Ir 2015.gada 21 marts. Pavasara diena. Ju astoto gadu Latviešu Biedrības nama Zelta zālē notiek biedrības "Aspazija" dzīves svinēšanai apliecinošs pasākums - koncerts. Šodien ir īpaša svētku diena senioru deju kopas "Aspazija" vadošajai dejotājai Laimai Jēkabsonei, jo suminām Laimu viņas cēlajā astoņdesmit gadu Jubilejā. Tādēļ koncerta norise tiek pakārtota Jubilāres dzīves gājumam, klātesošos izvedot cauri biogrāfijas krāsainajiem faktu līkločiem.

Seminārs "Savstarpēja sadarbība"
9. Oktobris 2014

Pasaki vārdu

Labu, dārgu

Uzziedēšu rīt.

Varakļānu nodaļas dzejniece Ausma Grabovska

© LSIA „Aspazija”