Tikšanās ar Daugavpils pilsētas invalīdu biedrību

18. Oktobris 2013

       Agrā rudens rītā biedrības LSIA "Aspazija" senioru deju kopas dāmas pulcējās vienkopus, lai dotos sniegt koncertu Daugavpils pilsētas invalīdu biedrības pārstāvjiem. Dziesmām skanot un raiti ritot sarunām, senioru deju kopas "Aspazija" 14 dejotājām laiks līdz Daugavpilij autobusā pagāja nemanot. Tikšanās sākumā LSIA "Aspazija" vadītāja Ilze Laine sniedza ieskatu par mūsu biedrības aktivitātēm, nodarbībām, pulciņiem, svētku reizēm un koncertdarbību, kā arī pastāstīja par biedrības izveidi un tās pirmsākumiem. Tālāk sekoja senioru deju kopas "Aspazija" sadraudzības koncerts, kā pirmo veltot deju "Grīziņkalna valsis" Laimas Jēkabsones horeogrāfijā, jo mūsu biedrības mājvieta atrodas iepretī skaistajam Grīziņkalna parkam. Koncerta izskaņā Daugavpils pilsētas invalīdu biedtrības vadītāja Vanda Mihailova pastāstīja par cilvēkiem ar invaliditāti Daugavpilī, biedrības darbību un mākslinieciskajiem pulciņiem. Vēlāk sekoja ekskursija ar gidu pa Daugavpils nozīmīgākajiem objektiem,  noslēdzoties Daugavpils cietokšņa teritorijā. Tas vēl nav viss! Profesionālas gides pavadībā apmeklējām daudzfunkcionālo laikmetīgās mākslas kompleksu, kultūras un izglītības centru "Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs", kurā varējām aplūkot vairākas pastāvīgās (6 oriģināldarbi, reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi) un mainīgās ekspozīcijas (Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes). Nogurušas, bet priecīgas par sirsnīgo uzņemšanu un gandarītas par izzinošo mākslas centra apmeklējumu, senioru deju kopas "Aspazija" dejotājas mājupceļā savstarpēji dalījās ar iespaidiem par todien pieredzēto. Paldies dāsnajai Teterevu ģimenei par iespēju sniegt koncertu un iepazīt slavenā Mākslinieka darbus.

© LSIA „Aspazija”