"Ave Sol 2016!"

19. Jūlijs 2016 - 21. Jūlijs 2016

       Ir pagājis jau kāds laiks, kopš mūsu lielā vasaras Notikuma - ikgada nometnes "Ave Sol 2016!". Šobrīd, drēgnā rudens dienā vasaras notikumus atcerēties palīdz mūsu biedres Līgas Strakšas pārdomas:

       "Ierodoties mājās no "Aspazijas" biedru trīs dienu nometnes Apšuciemā, man prasījās pēc tāda kā atskata vai pārdomām par invalīdu sabiedrisko dzīvi mūsu "Aspāzijā". Mums ir izveidojies liels, labestīgs un darboties gribošs kolektīvs. Un šeit mēs to rodam. Bez šaubām, ar gribēšanu tagad vien nepietiek, ne visiem vēl ir tā varēšana. Bet var jau nākt arī parunāt, izsūdzēt savas bēdas, jo dalīta bēda ir tikai pusbēda.

"Aspazijā" darbojos jau četrpadsmito gadu un no laba prāta prom iet netaisos. Pirmais pulciņš, kurā sāku darboties, bija klūdziņu pīšana. Drīz vien sāka darboties deju pulciņš - es pievienojos arī tur. Tad nodibinājās adīšanas, tamborēšanas pulciņš - arī tas man derēja! Bet tad bija jāoperē kāja, un dejas nomainīju ar dziedāšanu. Vēl piedalījos atbalsta grupā. Gadi iet, un nu jau piekto gadu darbojos tikai rokdarbu un atbalsta grupās. Kā gan es šos gadus būtu vadījusi bez "Aspazijas" ! Te man ir draudzenes, un cenšamies savstarpēji viena otrai palīdzēt kā nu protam. Vienīgi skumji, ka no kādas jāatvadās uz mūžu...

       Darba kolektīviem gads noslēdzas decembrī, bet man tā šķiet, ka mums gada noslēgums ir Apšuciemā. Šajās 3 dienās sagādāts milzums nodarbību - visās piedalīties nav iespējams: ir ārstu konsultācijas, nūjpšana, vingrošana, priekšmetu gatavošana florista vadībā, vakars pie ugunskura ar ceptām desiņām, dziesmām, humoru. Un kur tad tradicionālā balle! Šogad tā bija priekšautu balle. Varējām apbrīnot un aplūkot katra dalībnieka izdomu, ko derēja pat uzņemt filmā. Uzvarēja visi! Pie mums visi vienādi labi."

© LSIA „Aspazija”